Kayganlaştırıcılar

VAJİNA KURULUĞU NEDİR?

  Kadınların cinsel birlikteliklerde bazı korkuları vardır. vajinanın kuru oluşu cinsel birleşmeyi zorlaştıracağı gibi ciddi bir biçimde her iki tarafa da acı verebilir. Vajina kuruluğu menepoz döneminde ve sonrasında görülme sıklığı artar. Menepoz dönemine girmeden de bu konuyla karşılaşmak doğaldır.

Vajinanın dudak etrafında bulunan Bartholin bezleri cinsel dürtü görüldüğünde aktiviteye geçerek vajinaya salgı salgılar. Bu durum ile penisin vajinaya girişi rahatlar. Fakat bu salgı salgılanmadığında ilişkiye girmek her iki taraf içinde zor olur. Cinsel birlikteliğinin hızını yavaşlatan vajinal kuruluk, zamanla cinsel isteksizliğe yol açar.

 Kayganlaştırıcı jeller vajina kuruluğunu gidererek penisin vajinaya rahatlıkla girmesini sağlar. Bu sayede ilişkiden her iki tarafta mutlu olur. Vajinal bölgeye sürülerek kullanılan kayganlaştırıcı jeller kadının cinsel olarak isteğinin de artmasına yardımcı olur, vajinanın hassasiyetini sağlar.

KADINLARDA VAJİNİSMUS

Kadınların cinselliğe karşı birtakım önyargıları olabilir. Bu sorun genellikle kulaktan dolma bilgilerle ortaya çıkar. Vajinal kuruluk da bu konuda büyük etki yaratır. Kadınların cinsel birleşme esnasında kendini kilitleyerek vajinaya penisi kabul etmemesi olayına vajinismus denir. Bu durum psikolojik olacağı üzere fiziksel bazı etmenler ile de meydana gelir.

Kayganlaştırıcı jeller kadının gevşeyerek ilişkiye hazır olmasını sağlar. Bu sebeple vajinismus bozukluklarında da kullanılabilir. İlişkiye hayat veren kayganlaştırıcı jeller iki tarafında mutluluğu için üretilmiştir.

NASIL KULLANILIR?

Vajinal kuruluk, erkeklerin de hoşnut olmadığı bir durumdur. Seksten sevilmeyen bir acı çekilmesi kimsenin hoşuna gitmemektedir. Vajinanın kaygan bir yapıya sahip olmasını sağlayan kayganlaştırıcı jeller, vajina ağzına sürülerek kullanılır. Hiçbir yan etkiye sahip değildir. Fakat doğru ürün seçimi yapmak önemlidir. Bazı kayganlaştırıcı ürünler birliktelik sırasında kullanılan prezarvatifi yırtabilir. Düzgün bir ürünle düzgün bir seks yaşamı yaşamak mümkündür.

Bu kategoride henüz ürün Yok.